Gem. Hôrka 24 7 6 11 24:40 27
Kluknava 24 4 1 19 32:71 13

Písali o nás : Korzár 29. a 30. marca 2010

Vysmiati Vlašania
SMIŽANY. Na jeseň prehrali futbalisti Smižian v Spišských Vlachoch 2:3. V nedeľu im chceli túto prehru vrátiť, ale už pod opätovným vedením trénera Rastislava Labanca. Ten vystriedal Alexandra Nagya. Vysmiati však odchádzali Vlašania po víťazstve 2:1.
Dve šance, dva góly
Najkrajšie futbalové roky prežil tréner Smižian ako hráč práve v Spišských Vlachoch. Pre neho majú tieto duely špecifickú príchuť.

"Súper dal z dvoch šancí dva góly. Čo k tomu dodať? V prvom polčase sme nehrali dobre, ak by sme predviedli výkon z druhého polčasu, nebol by problém zvíťaziť. Vlašania zahrali dobre po taktickej stránke. Podržal ich dobre hrajúci stopér a rovnako aj brankár Ferenčuha. Príčinu našej prehry by som hľadal v slabom nasadení svojich zverencov počas prvých štyridsaťpäť minút," sklamane skonštatoval po stretnutí tréner Smižian Rastislav Labanc a dodal:  "Každý vie, ako stojíme v tabuľke. Verím, že zďaleka sa vyhneme záchranárskym prácam a najlepšie by bolo dostať sa medzi piatich najlepších. Samozrejme, v nasledujúcom zápase chceme trojbodové manko zo súboja s Vlašanmi vyrovnať."
Maximálne spokojný
Iné starosti mal kormidelník Vlašanov. Hneď prvé jarné kolo a hneď plný bodový zisk.

"Výsledok ma teší, veď sme získali tri body," zaradoval sa tréner Sp. Vlách Peter Vandraško. "Prvý polčas mal svoju kvalitu, boli sme aktívnejší, dokázali sme sa dvakrát gólovo presadiť. Po zmene strán sme sa dostali pod tlak súpera. Domáci veľmi chceli dať kontaktný gól, šance na to mali. Smižanci ma nejako neprekvapili. Skôr som  očakával, že nás dostanú od úvodných minút pod tlak. Toto sme dokázali eliminovať. V druhom polčase sa súper dostal za našu obranu, ale celá obrana na čele s brankárom Ferenčuhom podržala mužstvo v najdôležitejších chvíľach. Celkovo som s výkonom mužstva spokojný, boli tam aj nejaké chyby, ktoré si v priebehu týždňa rozoberieme."

Smižany – Sp. Vlachy 1:2 (0:2)
Úvod  zápasu bol opatrný z oboch strán. Prvá vážnejšia akcia prišla v 17. minúte z kopačky Kováča. Jeho strela letela priamo do rúk Ferenčuchu. K prvej zmene skóre prišlo v 24. minúte . Po nedôslednom odkope  lopty od domácej brány prišiel na rad rohový kop. Z centrom od rohovej zástavky si domáca obrana  neporadila a Biroščák otvoril skóre - 0:1. Gól domácim hráčom nepridal na obrátkach, ale naopak ubral. Hostia to využili a Labaš menil stav v 38. minúte na 0:2. Po zmene strán domáci celok zvýšil aktivitu, ale na kompaktný výkon hosti to už nestačilo. Dobré núkajúce sa príležitostí ostali na  rukaviciach Ferenčuchu. Jediný presný zásah zaznamenal za domácich v 78.minúta Klubert. Po góle domáci hráči ešte vystupňovali tlak, ale hostia výsledok 1:2 už ustrážili.
SMIŽANY:  Krištovčo - Richnavský, Slejzak, Zahuranec -Rugrút, Šebest, Kapusta, Labanc, Kovač - Choma, Klubert, striedali: Kyseľ, Dragula.
SP. VLACHY: Ferenčuha – Oreško, Dunka, Jež – Šefčík, Tomajko, Halula, Boroš (83. Fabiny) – Biroščák, Labaš, Holub.

17.04.2010 -

Margecany – Sp. Vlachy 2:1 (1:0)

Derby zápas  sa od úvodu začal svižne z oboch strán a už v 5. min. po centri Sokolského sa dostal do šance Papcun, avšak  brankár Ferenčuha bol na svojom mieste. V 13.  min. pekný center Hamráka netrafil v šestnástke Vaščák. V 16. min. pohrozili hostia, odrazenú loptu zblízka bránky zle namieril Dunka A.  V 24. min. tvrdú strelu Labaša  Graban bravúrne vyrazil. Najkrajšia akcia prišla v 26. min., keď z priameho kopu z dvadsiatich metrov trafil do šibenice Sokolský St. ml.  1:0.    V druhom polčase peknú akciu Vaščáka a Suslova Hamrák nezakončil zo siedmich metrov. V 57. min. center Vaščáka nepremenil  Papcun. V 62. min. po chybe Lacka v päťke Labaš vyrovnal na 1:1. Hostia pohrozili strelou Fabiniho, domáci brankár spoľahlivo kryl. V poslednej štvrťhodine chceli obe mužstvá strhnúť  víťazstvo na svoju stranu, takže diváci videli dramatické situácie pred oboma bránkami. V 89. min. domáci šťastlivo strelili víťazný gól Furajtárom  na 2:1.Obojstranne slušné stretnutie, kvalitný výkon hostí  a víťazstvo domácich v samom závere ocenilo  vyše 150 divákov potleskom. MARGECANY:  Graban – Lacko, Čarnoký, Mondry, Keruľ – Suslov, Hamrák, Papcun, Sokolský St.  - Vaščák, Sokolský Ml.,   Striedali : Očvár, Varga , Furajtár. SP. VLACHY:  Ferenčuha – Novák, Dunka, Jež, Ševčík  - Tomajko, Halula, Fabini, Biroščák - Labáš, Holub,   Striedali: Ivan, Dunka.
J. OČVAR

Vlachy – Prakovce 0:2 (0:0)
Regionálne derby prinieslo priemerný futbal a v poradí druhú jarnú prehru Vlašanov. Hostitelia síce boli o poznanie iniciatívnejší, ale stará bolesť, ktorou je premieňanie šancí, ich pripravila o všetky body. Už v 10. min. sólo Labaša zlikvidoval brankár hostí Dorčák. V 17. min. trafil Oreško hlavou len žrď brány. O päť minút neskôr Labaš „nabil“ Holubovi a ten prestrelil.
Hostia pohrozili v 28. min., ale Leškova krížna strela netrafila Ferenčuhovu bránu. Na druhej strane v 29. a 37. min. dva úniky Halulu po pravej strane a jeho centre nikto nezužitkoval. Po prestávke v 50. min. Dorčák zneškodnil gólovú šancu Halulu. V 54. min. sa už tešili hostia, ktorí po akcii z pravej strany a nepozornosti domácej obrany otvorili skóre Jančíkom. Vlašania nerezignovali a v 60. min. pre zmenu Holubova strela sa do priestoru Dorčákovej brány nezmestila. Prišla 66. min. a s ňou ďalší úder pre Vlašanov. Úplne voľný a nekrytý Kuchár zaznamenal druhý gól hostí. V poslednej dvadsaťminútovke sa domáci snažili skorigovať nepriaznivý stav. Bránka súpera bola asi zakliata. Postupne ju prestrelili Tomajko a Biroščák. Bodkou bola 87. min., keď Oreško neskóroval ani z piatich metrov. Je čas na zamyslenie – 18. október 2009 je dátum, ked Vlašania naposledy doma zvíťazili 1:0 nad Kluknavou. Je to varovný signál, lebo bodové rozdiely medzi hornou a dolnou časťou tabuľky sú malé.
SP. VLACHY: Ferenčuha – Oreško, Novák, Jež, Šefčík – Tomajko, Halula, A. Dunka (50. T. Dunka), Biroščák – Labaš, Holub. PRAKOVCE: Dorčák – Kuchár, Opremčák, Kuchta, Grega – Leško, Demčák (90. Haluška), Gmiter, Jančík – Lukáš, Findura (89. Krížek).

28.05.2010 -

V. LIGA

Sp. Vlachy – Harichovce 1:6 (1:3)

Pred stretnutím si prítomní uctili minútou ticha pamiatku zosnulého bývalého futbalistu Sp. Vlách Jozefa Maurera. A potom dostali zelenú dve sprchy. Prvou bola tá každodenná – výdatná dažďová. Druhou gólová z harichovských kopačiek. Hosťom sa mimoriadne darilo. Prakticky do čoho kopli, to skončilo v sieti. Domáci naopak, mali vychýlenú mušku a gólman hostí Karchňák chytal spoľahlivo. Už v 5. min. prekonal Ferenčuhu Urban, ale v 15. min. z pokutového kopu vyrovnal Halula. Ale o päť minút znova Urban skóroval. Za neustáleho lejaku dobýjali domáci bránku Harichoviec, ale Karchňák kryl hlavičku Labaša a potom aj strelu Tomajka. Tesne pred prestávkou sa naštartoval k hetriku 34-ročný Adrián Kubičár. Krutú prehru Vlašanov spečatil dve minúty pred koncom Pukluš. SP. VLACHY: Ferenčuha – Novák, Dunka, Jež (10. Sokolský), Šefčík – Tomajko, Halula, Pikla, Biroščák – Labaš, Holub. HARICHOVCE: Karchňák – Hric, Kaščák, B. Hudáček, Suchý – Pukluš, Urban (83. Branislav Hudáček), L. Hrušovský, R. Hrušovský – Ambrozy, Kubičár (80. Krajňák).

D. Girba

16.06.2010 -
Sp. Vlachy – Gelnica   0:0
Pre Vlašanov ani domáca rozlúčka s aktuálnom sezónou nemala víťaznú hodnotu. Strohé konštatovanie – Spišské Vlachy vyhrali doma na jar len raz. Domácim ani v tomto regionálnom derby nechýbalo útočné snaženie, ale znova doplatili na chronicky nedôraznú koncovku. Zahadzovanie šancí odštartoval Labaš v 8. min., keď netrafil bránku Lazára. Ondrejčíkov strelecký pokus v 12. min. kryl Ferenčuha. V 21. min. domáci Halula tiež neprekonal gólmana hostí. Priamy kom zahrával v 30. min. Švarc, ale prestrelil. V 40. min. Labaš z výhodnej pozície netrafil bránku Gelnice. Bodku za prvým polčasom dal Dunka, ktoré ďalekonosný projektil vyrazil Lazár na roh.
Aj po prestávke Vlašania hýrili ofenzívou, ale neefektívnou. V 50. min. poslal loptu do náruče brankára hostí Halula, o dve minúty neskôr minul a v 63. min. Šefčík prestrelil. Na opačnej strane Petrik vyskúšal pozornosť Ferenčuhu. V 77. min. slabo vystrelil Boroš. V 79. min. po strele Bodnára zachránila domácich ľavá žrď. Aj záver duelu patril Dunkovi, ktorého snahu o zmenu skóre v 81. min. zneškodnil Lazár. So ziskom bodu boli reprezentanti okresného sídla Hnileckej doliny výsostne spokojní. SP. VLACHY: Ferenčuha – Novák, Dunka, Boroš, Šefčík – Tomajko, Halula, Pikla, Biroščák – Labaš, Holub. GELNICA: Lazár – Švarc, Ondrejčík, Hofman, Tokarčík (82. Bodnár) – Sewczuk, D. Bodnár, Kruželák, Petrik – Pillár, Petrov (57. J. Bodnár).⋌D. GIRBA

Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek